10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Набридло звичайне ягідне або фруктове варення? А може запаси вже давно готові і просто хочеться різноманітності? Тоді спеціально для тебе ми підготували добірку – варення із зелених волоських горіхів. Тримай 10 цікавих рецептів!

1. Варення із зелених волоських горіхів з цукром

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Для цього рецепта спочатку очисти горіхи від зеленої шкірки.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1 кг цукру.

Приготування: зроби на кожному горісі кілька проколів і замочи їх на 10 днів, змінюючи воду 2-3 рази в день. Після цього знову залий горіхи 3 л води і залиш ще на добу, а потім провари 20 хвилин в тій же воді.

Через ще один день промий горіхи, пересип цукром і додай ще 500 мл води. Доведи все до кипіння, провари 15 хвилин і знову залиш на 24 години. Цей етап повтори ще 2 рази і закатай варення в банки.

2. Варення із зелених волоських горіхів з шкіркою

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Звичайно, це дуже довгий процес, але майже весь час йде на настоювання, а самого готування – всього нічого!

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1 кг цукру, 300 мл води, 2 палички кориці.

Приготування: залий горіхи водою і залиш на 2-3 тижні, змінюючи воду кожен день. Після цього промий горіхи і відвари близько 1,5 годин до готовності, щоб їх можна було проткнути зубочисткою.

Змішай цукор і 300 мл води, доведи до кипіння і висип горіхи в сироп. Провари варення 1,5 години, і за 15 хвилин до кінця додай корицю або інші спеції. Розлий варення по стерилізованим банкам.

3. Варення із зелених волоських горіхів з содою

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Чисти горіхи в рукавичках, тому що вони сильно брудняться і можуть викликати легке роздратування.

Тобі знадобиться: 2 кг зелених волоських горіхів, 2 кг цукру, 200 мл води, 300 г соди.

Приготування: очисти горіхи від зеленої шкірки, виклади у велику каструлю, засип содою і повністю покрий їх водою. Залиш все в такому вигляді приблизно на 4 години, а потім ретельно промий плоди.

Засип горіхи цукром, додай 200 мл води і поступово доведи до кипіння. Вари на мінімальному вогні півгодини, потім повністю остуди варення і повтори цей етап ще двічі. Після останнього варіння закатай заготовку в банки.

4. Варення із зелених волоських горіхів з лимоном

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Лимон надає варенню з волоських горіхів легку кислинку і пікантність.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1 кг цукру, 1 лимон, 10 бутонів гвоздики.

Приготування: очисти горіхи від зеленої шкірки і залий водою на 10 днів, змінюючи її двічі в день. Злий воду, ретельно промий горіхи і зроби в кожному кілька проколів. Замочи їх ще на добу, опусти в кип’яток і провари 10 хвилин.

Змішай цукор з 2 склянками води і доведи до кипіння. Додай гвоздику, лимонний сік і цедру, виклади в сироп горіхи і провари 10 хвилин. Дай заготівлі охолонути, знову провари – і так всі три рази. Розклади варення по стерилізованим банкам.

5. Варення із зелених волоських горіхів з лимонною кислотою

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Радимо додати пару зірочок бад’яну або кардамон під час варіння.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1 кг цукру, 2 ч.л. лимонної кислоти.

Приготування: замочи горіхи в холодній воді на 2 тижні, змінюючи воду 2-3 рази в день. Промий їх, зніми зелену шкірку в рукавичках і виклади в таз. Залий горіхи 2 л води з ложкою лимонної кислоти і залиш ще на добу.

Провари горіхи в цій же воді 10 хвилин, злий її і залий новим розчином лимонної кислоти. Ще через добу остаточно промий горіхи, засип цукром, додай спеції, 1 л води, і постав на вогонь. Вари варення близько 40 години і відразу закатай.

6. Варення із зелених волоських горіхів по-вірменськи

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Для зручності склади всі прянощі в марлевий мішечок і просто дістань його в кінці варіння.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 2 кг цукру, 1 л води, 2 палички кориці, 10 бутонів гвоздики, 5 насінин кардамону.

Приготування: очисти горіхи від шкірки і залий холодною водою на 2 тижні, постійно її міняючи. Добре промий і обсуши вимочені горіхи і зроби на кожному по 5-7 проколів. Провари їх 10 хвилин в киплячій воді, а потім залий холодною водою і залиш ще на годину.

Додай до цукру 1 л води, провари сироп до кипіння і залий ним горіхи. Туди ж опусти мішечок з прянощами і провари все разом 10 хвилин. Зніми варення з вогню, залиш на добу, знову провари 10 хвилин – і так ще тричі. В останній раз відразу розлий варення по банкам.

7. Варення із зелених волоських горіхів з медом

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Чим більше меду – тим смачніше і краще зберігається заготовка. Це більше лікувальне варення, ніж просто десерт.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1,5 кг меду.

Приготування: подрібни зелені горіхи в м’ясорубці або в блендері, додай мед і добре перемішай. Розклади варення по сухим стерилізованих банках і закатай. Концентровану суміш надалі можна розводити водою.

8. Варення із зелених волоських горіхів з вапном

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Вапно допомагає прискорити довгий процес приготування варення. Розповідаємо, як з ним поводитися!

Вапно допомагає прискорити довгий процес приготування варення. Розповідаємо, як з нею поводитися!

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1,2 кг цукру, гашене вапно (100 г на 1 л води), 100 мл води, дрібка лимонної кислоти.

Приготування: залий горіхи холодною водою на 2 дня, змінюючи її 3-4 рази на день. Приготуй розчин вапна, дай йому настоятися і залий ним горіхи ще на добу. Добре промий, розріж на половинки і провари 20 хвилин в чистій воді.

Охолоди горіхи в холодній воді і провари ще протягом 30 хвилин, а потім знову охолодити. Приготуй сироп з цукру, 100 мл води і лимонної кислоти. Залий ним горіхи, провари 5 хвилин і залиш на годину. Знадобиться 3-4 таких кип’ятіння, після чого можна закатати варення в банки.

9. Варення із зелених волоських горіхів зі спеціями і какао

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Звичайний порошок какао, але він творить справжні чудеса!

Тобі знадобиться: 1 кг горіхів, 1 кг цукру, 40 г какао, 300 мл води, кориця, гвоздика, мускатний горіх, імбир.

Приготування: залий горіхи холодною водою на 2 тижні, регулярно її міняючи. Потім провари їх приблизно 3 години на маленькому вогні. Змішай цукор і 300 мл води, звари сироп, опусти в нього горіхи і вари ще 2 години. В кінці додай перетерті в порошок спеції і розведене в невеликій кількості сиропу какао. Закатай по банкам.

10. Варення із зелених волоських горіхів з апельсином

10 простих рецептів варення із зелених волоських горіхів

Апельсин рекомендуємо додавати в варення разом з цедрою.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1,5 кг цукру, 10 г лимонної кислоти, 1 л води, 2 апельсини.

Приготування: очисти горіхи від шкірки і замочи їх на 2 тижні, постійно змінюючи воду. Потім відвари їх близько 30 хвилин і охолодити. Звари сироп з цукру і 1 л води, залий ним плоди і вари 5 хвилин після кипіння.

Дай варення 2 години настоятися і провари ще 5-10 хвилин. Додай нарізані дрібними кубиками апельсини, і продовжуй готувати ще 20 хвилин. В кінці додай лимонну кислоту і закатай.