Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Все більше людей вважають за краще дарувати своїм близьким незвичайні, оригінальні подарунки. Букет з цукерок своїми руками – один з таких презентів. Причому сподобається такий сюрприз не тільки жінкам, а й чоловікам. Адже за статистикою, серед представників сильної підлоги ласу ласунів навіть більше. А квіти в такому подарунок виконують просто декоративну роль, або взагалі відсутні, тому і чоловіки із задоволенням візьмуть такий подарунок. Які інструменти і матеріали знадобляться для створення красивої композиції, секрети конструкцій, покрокові фото робіт – все можна знайти в цій статті.

Які матеріали використовувати?

Для роботи можуть знадобитися різні матеріали, все залежить від того, що саме хочеться побачити в букеті. Але найчастіше використовують наступне :

 • гофрована або кольоровий папір ;
 • стрічки різної текстури (паперові, шовкові та ін.) ;
 • ніж, ножиці, кусачки ;
 • скотч або клей ;
 • швейні нитки ;
 • шпажки, дерев’яні палички або дріт ;
 • пінопласт, поролон, флористична губка (піафлор, оазис), монтажна піна або інша основа ;
 • пакувальний матеріал ;
 • тейп-стрічка.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Звичайно, не слід забувати про головне – про цукерки. Використовувати можна будь-які – шоколадні, карамельки, мармелад, льодяники або навіть маршмеллоу. Але саме оформлення і спосіб роботи часто залежать від того, який вид був обраний.

Перший крок – закріплюємо цукерки

Як зробити букет з цукерок, щоб солодощі не розсипалися? Їх необхідно закріпити. Для цього використовуються :

 • зубочистки, дерев’яні шпажки, гілочки або будь-які палички ;
 • нитки, стрічки ;
 • клей (Момент, гарячий пістолет) або скотч.

Як працювати з цукерками в обгортці

Способів закріплення цукерок в обгортці кілька :

 1. Просто увіткнути шпажку або дріт в цукерку.
 2. Вставити шпажку в «хвостик» обгортки і примотати його звичайними нитками, тонкої дротом, скотчем або тейп-стрічкою.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фотоБукет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Найпопулярніший варіант оформлення такої солодощі – зробити квіти з гофрованого паперу з цукерками. Причому квіти можуть бути як з відкритою серцевиною-конфетою, так і у вигляді закритого бутона. Якщо серцевина буде відкрита, самі пелюстки можна зробити з будь-якого матеріалу. Наприклад, з кольоровий або гофрованого паперу, тканини, фоамірану. Головне – надати пелюсток правильну форму. Таким чином створюються найпростіші букети з цукерок, фото покроково допоможе зрозуміти суть роботи.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Можна просто скрутити папір і зав’язати її, розправивши у вигляді пелюсток.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Закриваючи повністю цукерки в бутони, найчастіше використовують форму крокуса або тюльпана. Ідеально для цього підходить гофрована або жата папір.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Пакуємо цукерки без обгортки

Трохи відрізняється робота з солодким без упаковки. Це відноситься до зефіру, пряникам, маршмеллоу. Деякі види розвагового мармеладу вже є предмет захоплення, і закривати їх обгорткою не дуже хочеться. Особливо цікаві такі букети, зібрані з фігурок тварин, мультиплікаційних героїв, подаровані дитині на день народження або Новий рік. Якщо солодощі будуть швидко з’їдені, можна залишити цукерки і без упаковки. Досить увіткнути дерев’яну паличку в цукерку і почати збирати букет. Але перед тим як подарувати таку красу, радимо обернути весь виріб повністю прозорою пакувальною плівкою.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Якщо композиція буде стояти кілька днів, краще упакувати кожну одиницю в прозору обгортку.

Оформляємо стеблинка і пелюстки

Щоб квітка з цукерок не виглядав голим, необхідно закрити стеблинка-шпажку. Для цього використовують тейп-стрічку – м’який тканинний скотч, який примотують по всій довжині дерев’яної палички. Можна також обернути паличку зеленим папером, але доведеться застосовувати клей або двосторонній скотч.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Якщо необхідно зробити пишний цукерковий букет, з гофрованого паперу створюють пелюстки. Колір можна вибрати будь-який, не тільки зелений. Принцип виготовлення трав’яного пелюстки такої ж, як і у пелюсток тюльпана або крокуса. Можна також придбати штучну траву або листя. Якщо стебло обмотується тейп-стрічкою, необхідно зробити листок трохи довше і примотати його до стовбура.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Зверніть увагу! Якщо в букеті використовуються справжні листя, бажано покрити їх рідким парафіном – так вони простоять набагато довше і будуть виглядати яскравими і свіжими.

Як працювати з нестандартними цукерками

Якщо цукерки не мають хвостика, який можна прив’язати до палички, слід використовувати звичайний або двосторонній скотч. Букет з цукерок рафаелло або подібних квадратних солодощів можна зробити і без скотча – просто обертаючи квадратики гофробумагой, а далі оформляючи їх як бутон. Чим більше пелюсток – тим пишніше буде квітка. Можна підкручувати листочки пальцями або олівцем, надаючи їм природну форму. Таким чином, зі звичайного тюльпана можна отримати троянду.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Льодяники, шоколад та інші цукерки на паличці

Використання солодощів на паличці в букеті – це найпростіший варіант для тих, хто сумнівається в своїх силах. Дуже зручно збирати невеликі букети з чупа-чупсів і льодяників. Для цього буде потрібно лише доповнити композицію декором і красиво упакувати.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Порада! Якщо необхідно подовжити паличку (наприклад, у чупа-чупсу), просто вставте її в звичайну соломинку для коктейлю.

Крок другий – збираємо букет

Ефектно виглядають не тільки величезні букети з цукерок і гофрованого паперу. Іноді досить красиво оформити навіть одна квітка. Якщо необхідно створити пишний букет, багато що залежить від тяжкості цукерок і того, на чому вони кріпляться. Букет з 3-5 кольорів не вимагає додаткової фіксації. Букети з великою кількістю стеблинок найкраще закріпити частинами між собою, або використовувати спеціальні основи. Вставляти шпажки з готовими квітами можна в флористичну основу (схожу на губку зелену субстанцію, що продається в квіткових відділах), засохлу монтажну піну, поролон, пінопласт, горщики або іншу ємність з утяжелітелем.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фотоБукет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Порада! Якщо основа для композиції занадто легка, її можна обтяжити штучно. Для цього використовується гіпсовий або алебастровий розчин – він наливається на дно горщика (іншого посуду), або після вставки всіх шпажок основа занурюється в рідину, а потім акуратно висушується. Також можна зав’язати основу в поліетиленовий пакет, налити розчин і трохи почекати.

Якщо дерев’яну паличку вставляють в основу, робити це треба гострим кінчиком. Якщо у букета немає «ніза», гостру частину краще вставити в саму цукерку, або акуратно обрізати ножем.

Крок третій – упаковка

Будь-який букет з шоколадних цукерок або інших солодощів вимагає красивого оформлення. Для цього застосовують різний пакувальний матеріал. Його можна купити в спеціалізованому квітковому магазині, в відділі подарункової упаковки, або використовувати нестандартні рішення. Чим можна обернути букет :

 • прозорою плівкою ;
 • органзой, сізалью або сіткою ;
 • калькою ;
 • пакувальними матеріалами для квітів з джуту, льону, фетру, флізеліну ;
 • мішковиною різних відтінків ;
 • крафт або поштовим папером ;
 • шпалерами ;
 • газетами (свіжими, старими, спеціально зістареними).

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Зверніть увагу! Папір для оформлення повинна бути в два рази більше композиції, тоді остаточний варіант буде виглядати красиво.

Можна просто вставити композицію в готовий флористичний каркас або пакет-конус. Перев’язують готовий виріб шовковими стрічками, мереживами або простий паперовою стрічкою. Якщо використовується основа, куди вставляються дерев’яні палички, то також необхідно красиво упакувати і її. Або такими ж матеріалами, або просто поставивши її в коробку, ящик, кашпо або кошичок.

Оригінальна оформлення

Можна оформити подарунок з цукерок не тільки у вигляді стандартного букета, а наприклад, у вигляді ягідки. Для цього підготовлені цукерки на шпажці або дроті необхідно вставити в круглу або овальну основу, розташувавши її посередині. Букет з цукерок, майстер клас якого представлений нижче, можливо оформити з будь-яких солодощів.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Таким же чином можна створювати будь-які форми і композиції. Досить просто правильно вирізати основу, але не можна перевантажувати виріб занадто великою кількістю елементів. Якщо цукерки важче основи, обов’язково утяжеліте конструкцію (див. рада вище).

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Дуже легко складати топіаріі. У магазинах для творчості продають вже готові пінопластові кулі різної форми. Залишається тільки зібрати солодощі на зубочистки або палички і вставити в конструкцію. Або приклеїти елементи на гарячий пістолет або клей «Момент». Куля нанизується на товсту паличку або ротангову гілку, попередньо слід зробити невеликий отвір в пінопласті.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Закріплюється готова композиція в звичайному горщику для квітів. Основу краще залити гіпсом, або обтяжити кам’яною крихтою. Підстава обов’язково слід закрити і задекорувати.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Цукерки можна нанизувати не тільки на шпажки, але і на дріт. Її товщина залежить від того, яка саме композиція створюється. Товста дріт використовується як дерев’яні палички, а ось тонкий стеблинка можна обертати навколо іншого, більш міцної дроту. Таким чином, можна збирати букети у вигляді цифр, букв – все залежить від вашої фантазії.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Що ще можна додати в букет?

Солодке можна поєднувати з чим завгодно. Слід тільки поцікавитися у обдарованого, що саме він любить. Найпопулярніші варіанти наведені нижче. Але можна створювати букети з цукерок, фото, грошей і всього того, що хотілося б подарувати близькій людині.

Фрукти і цукерки

Для оформлення використовується такий же принцип. Паличка вставляється до середини фрукта або ягідки. При додаванні сухофруктів краще загорнути їх в прозору плівку, так як вони збирають багато пилу. Букет з фруктів і цукерок найчастіше дарують дітям, але порадує він будь-кого. Такий букет бажано з’їсти найближчим часом.

Чай, кава, потанцюємо?

Солодке подають зазвичай до чаю, тому можна додати в букет і цей благородний напій. Використовуються як цілі коробки, так і поштучні пакетики – краще в індивідуальній упаковці. Букет з чаю і цукерок, а також з кавою або цикорієм складається в залежності від уподобань обдарованого.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Чи сумісне солодке з алкоголем?

Не тільки сумісно – це ще і виглядає дуже ефектно. Найчастіше в композиції з цукерок додають шампанське і вино, але можливі і будь-які інші варіанти. Єдине, що ускладнює процес роботи – пляшки дуже важкі, і слід заздалегідь обміркувати, як закріпити їх, щоб готовий виріб не розвалилося під власною вагою. Зазвичай використовують два варіанти :

 1. Алкоголь ставиться в кошик або коробку, а солодке розташовується навколо. Бажано прив’язати пляшку красивою стрічкою до такої основі.
 2. Цукерки кріпляться до пляшки за допомогою двостороннього скотча.

Такі варіанти подарункового набору дуже люблять чоловіки.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

М’які іграшки

Іграшки в букеті краще прив’язувати до дерев’яних шпажках звичайної ниткою або стрічкою. Скотч або клей зіпсують річ, а раптом обдарованого захоче скористатися їй за призначенням?

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Підказка для початківців

Додатково в букеті можна використовувати будь-які прикраси і аксесуари, головне в цьому виборі – ідея подарунка. Це можуть бути:

 • пластикові тичинки, фрукти, ягідки ;
 • пір’я ;
 • ароматизовані палички (бажано натуральні, наприклад корицю – штучні можуть зіпсувати солодке) ;
 • ротангові кулі і гілочки ;
 • природні матеріали – шишки, листя, жолуді, гілочки і т.д.

Порада! Бажано збирати квіти з цукерок своїми руками таким чином, щоб було можливо дістати і з’їсти солодкість без шкоди композиції. Тоді вона буде радувати свого власника дуже довго.

Букет з цукерок своїми руками: майстер-класи з фото

Ретельно продуманий і якісно зроблений букет з цукерок своїми руками принесе задоволення не тільки обдарованого, але і дозволить відчути радість творчості його творцеві. Такий подарунок універсальний, тільки його наповнення і форма може трохи змінюватися в залежності від статі, віку і переваг того, кому він призначається.