Шоколадний велюр: рецепт вишуканого покриття для торта своїми руками

Шоколадний велюр, рецепт якого підкорює насиченим шоколадним смаком і оксамитовим покриттям на тортах, підкорив серця кондитерів і ласунів, відсунувши на другий план цукрову мастику і кремовий декор. Зробити таке прикраса десертів своїми руками не складно, про все, що знадобиться для роботи, і тонкощах технології піде мова в цій статті.

Що знадобиться

Шоколадний велюр: рецепт вишуканого покриття для торта своїми руками

Для приготування шоколадного велюру і покриття ним десерту в домашніх умовах знадобляться такі інструменти і матеріали :

 1. Краскопульт – в деяких випадках його можна замінити балончиком з готовою сумішшю або навіть поролонової губкою.
 2. Поворотний столик – полегшить рівномірне нанесення велюру на всю поверхню торта.
 3. Какао-масло – продається в каллетах і шматках. Яке вибрати – справа смаку, головне, щоб продукт був свіжим і якісним.
 4. Шоколад – можна купувати в каллетах в професійних магазинах для кондитерів або купити плитку в найближчому продуктовому магазині. В останньому випадку потрібно уважно вивчити склад продукту. Це повинен бути саме шоколад, а не кондитерська глазур на пальмовому маслі.

Додатково знадобляться харчова плівка і картон для захисту робочої поверхні і стоять поруч предметів від бризок, які неминуче будуть розлітатися в різні боки.

Особливості вибору краскопульта

Кондитери давно вже зрозуміли, що з будівельного магазину можна використовувати практично половину асортименту, починаючи шпателем і закінчуючи краскопультом. Тому купити краскопульт для шоколадного велюру можна і в звичайному будівельному магазині. Такі пристрої стоять на порядок дешевше тих, що представлені в професійних кондитерських магазинах.

Шоколадний велюр: рецепт вишуканого покриття для торта своїми руками

Не варто переживати з приводу того, що пластикові деталі, що стикаються з харчовими продуктами, можуть якось негативно вплинути на здоров’я. Матеріал, з якого виконано бачок для фарби, виготовлений з пластику, що не вступає в реакцію з агресивними лакофарбовими матеріалами, тому він не вплине і на продукти.

Більш важливими будуть інші питання: розташування і розмір бачка для фарби, і яке сопло має бути для шоколадного велюру. Оскільки для покриття торта досить буде всього лише 100 мл суміші, то чим менше буде бачок, тим краще. Стандартні його розміри зазвичай 800-1000 мл. З цієї ж причини розташовуватися ємність повинна знизу.

Діаметр сопла повинен бути не більшим: від 1,6-1,8 до 2-2,5 мм. Добре, якщо він буде регульованим, тоді можна буде індивідуально підібрати текстуру покриття на свій смак.

Важливо! Не можна використовувати для шоколадного велюру прилад, який використовувався при проведенні лакофарбових робіт.

Після кожного використання краскопульт відразу ж потрібно промивати гарячою водою, щоб видалити залишки шоколадного велюру, і продувати повітрям, щоб висушити.

Покроковий рецепт шоколадного велюру

Шоколадний велюр для торта готують всього з двох інгредієнтів – білого або темного шоколаду і какао-масла. У першому випадку глазур можна зробити кольоровий за допомогою харчових барвників різних кольорів.

Шоколадний велюр: рецепт вишуканого покриття для торта своїми руками

Існує помилка, що шоколадно-масляну суміш можна пофарбувати тільки жиророзчинними барвниками, але це не так. Для додання кольору підійдуть сухі і гелеві водорозчинні барвники. Від них суміш не згорнеться і не розшарпається, просто не вийде отримати яскраву насичену забарвлення. Для її отримання знадобляться жиророзчинні харчові барвники.

Що стосується білого і чорних квітів, то навіть велюр на білому шоколаді доведеться вибілювати від жовтого відтінку діоксидом титану. У чорний колір простіше буде пофарбувати велюр на темному шоколаді, так буде потрібно менше барвника.

Таблиця 1. Шоколадний велюр: пропорції інгредієнтів і робоча температура

Вид велюрового покриття

Кількість інгредієнтів на одну порцію шоколаду, м

Кількість інгредієнтів на одну порцію какао-масла, м

Робоча температура

суміші, ° С

Велюр на білому шоколаді

60

40

35-36

Велюр на темному шоколаді

50

50

37-38

Процес приготування покриття для торта покроково :

 1. Спочатку потрібно в різні ємності відміряти рецептурное кількість масла і шоколаду, а потім розтопити їх. До рідкого стану продукти доводять порізно, оскільки у них різна температура плавлення, і шоколад категорично не можна перегрівати.
 2. Рідке масло і шоколад з’єднати в одній ємності, додати барвник і перебити все заглибним блендером до гладкого однорідного стану.
 3. Далі суміш потрібно довести до робочої температури. Якщо шоколадний велюр занадто гарячий, дати йому трохи охолонути. Якщо суміш холодна, то трохи підігріти. Це потрібно, щоб покриття красиво лягало на торт.

Якщо дозволяє діаметр горлечка бачка краскопульта, то змішувати інгредієнти і пробивати їх блендером можна безпосередньо в бачку.

Як наносити шоколадний велюр на торт

Шоколадний велюр в домашніх умовах можна нанести на десерт декількома способами: з краскопульта, з балончика або за допомогою підручних засобів. У кожного з цих способів є свої тонкощі.

За допомогою краскопульта

Шоколадний велюр: рецепт вишуканого покриття для торта своїми руками

На думку більшості кондитерів не має великого значення для досягнення хорошого результату фірма-виробник краскопульта. Важливо правильно зробити суміш для велюру і діяти за наступним алгоритмом :

 1. Торт або тістечко обов’язково перед покриттям потрібно заморозити. Мусові десерти витримують 5-6 годин в морозильній камері. Бісквітні торти можна заморожувати 1-2 години, а, вже набивши руку, скоротити цей час до 20-40 хвилин.
 2. Далі потрібно приготувати суміш для шоколадного велюру і робоче місце. Для цього робочу поверхню потрібно захистити від бризок за допомогою харчової плівки і підготувати поворотний столик.
 3. Коли всі інструменти і матеріали для роботи готові, дістати десерт з морозильника і відразу ж, поки на ньому не з’явився конденсат, почати велюрити. Тримати краскопульт слід на відстані 15-20 см від торта. Покриття наносять в кілька шарів до досягнення бажаного результату.
 4. Покритий велюром торт прибирають в холодильник, де він повинен остаточно відтанути після морозильної камери. Тільки після цього десерт готовий до вживання.

Порада! Перш ніж розпорошувати велюр на торт, слід зробити пробне нанесення на будь-яку іншу поверхню. Також важливо, щоб поверхня торта була ідеально рівною, тому бісквітний десерт необхідно ретельно вирівняти кремом.

З балончика

Шоколадний велюр: рецепт вишуканого покриття для торта своїми руками

Шоколадний велюр в балончиках – це абсолютно готове до використання покриття з рапилітелем. Стандартного балончика в середньому вистачає на 4-5 тортів діаметром 18-20 см. Завдають такої спрей на десерт аналогічно, як і з краскопульта.

За смаковими якостями і зовнішнім виглядом таке прикраса не поступається тій, що була приготовлена самостійно і нанесена з краскопульта. Єдиний недолік – обмежена колірна палітра, і, як правило, вона представлена блідими пастельними тонами.

Без краскопульта

Бажання домашніх кондитерів приготувати десерт з модним велюровим покриттям без покупки дорогого фарбопульта призвело до того, що з’явилася придатна альтернатива наведених вище способам нанесення суміші.

У домашніх умовах на заморожений десерт, доведену до робочої температури суміш можна нанести за допомогою нової чистої губки для миття посуду або широкої кисті з товстим штучним ворсом.

Оскільки велюр швидко схоплюється і застигає, то набирати його потрібно потроху і наносити легкими втирають рухами в кілька тонких шарів. Вийде схоже на велюр з краскопульта покриття, але оформити таким способом торт не вийде. Він швидше підходить для невеликих тістечок.

Поради від кондитера

Попрацювавши деякий час з шоколадним велюром, кондитери можуть дати кілька порад, які допоможуть новачкам :

 1. Для покриття шоколадним велюром торта діаметром 18-20 см буде досить 100 г суміші для велюру, а обсяг ємності на краскопульте набагато більше. Щоб не залишилося більше суміші на стінках бачка, ніж на торті, потрібно приготувати велюр в невеликому пластиковому стаканчику, який потім поставити всередину ємності. Замість стаканчика можна використовувати і кондитерський мішок, в якому потім дуже зручно зберігати залишки суміші.
 2. Щоб шоколадні бризки покриття не розліталися на всі боки, пачка все навколо, покривати торт найкраще, поставивши його у велику порожню картонну коробку. Після закінчення роботи її можна просто викинути.
 3. Залишки шоколадного велюру дуже зручно і компактно можна зберігати, виливши їх з бачка на лист пергаменту, який потім акуратно скласти конвертом.
 4. Не всім подобається аромат какао-масла, тому щоб нівелювати трохи його запах, слід використовувати тільки якісний ароматний шоколад або додати в готову суміш трохи ванільною есенції.
 5. Шоколадний велюр для покриття торта створює на десерті тверде, але крихке покриття, яке при неминучої усадки десерту може тріснути. Якщо торт велюрять безпосередньо перед подачею, то це не встигне статися. В іншому випадку в суміш слід додати 0,5 чайної ложки рафінованого рослинного масла.
 6. Щоб шоколадний велюр не тріскався при розрізанні торта, потрібно використовувати гарячий сухий ніж. Для цього його слід потримати під струменем гарячої води, потім витерти насухо і можна приступати до нарізування порційних шматків.

Шоколад більшість ласунів воліє більше, ніж цукрову мастику. Тому має сенс освоїти шоколадний велюр, рецепт якого гранично простий, і купити недорогий фарбопульт, щоб радувати домашніх і близьких смачними і красивими десертами.